O rostlinách

Heřmánek

Heřmánek

Matricaria recutita L.

Čeleď hvězdnicovité

Využití v přípravcích Klorane

Heřmánek pěstujeme pod středozemním sluncem v souladu s okolním ekosystémem a kontrolujeme kvalitu každé sklizené rostliny podle specifikací tzv. Phytofilière® KLORANE. Květy se sbírají v okamžiku plného rozkvětu, poté se přirozeně suší na slunci. Z jejich okvětních plátků koncentrujeme aktivní látku do výtažku, který je součástí šamponu a péče pro blond vlasy s heřmánkem KLORANE.

Vlastnosti rostlinného výtažku

Heřmánek, trvalka původem z Evropy patřící do čeledi hvězdnicovitých, je tradičně využívaný pro dodání blond odlesků vlasům. My jsme k pěstování zvolili druh Matricaria recutita L. pro jeho vysoký obsah apigeninu, přírodního flavonoidu s přirozeně zesvětlujícími schopnostmi.

Botanické informace

Heřmánek je velká, velice aromatická jednoletá rostlina s holými, tmavě zelenými listy, dvakrát vykrojenými. Květy mají žlutý střed a bílé podlouhlé okvětní plátky. Heřmánek je rozšířen v severní Africe a v celé Evropě na slané nebo sodné půdě.

Tradiční využití

Nálev a prášek z květů heřmánku je tradičně využíván jako „hořký likér a aperitiv“ známý podporou zažívání. Kromě jiného se heřmánek používá na léčení gastrointestinálních poruch nebo nechutenství. Používá se také při kožních problémech. Najdeme jej také v kosmetických přípravcích jako jsou šampony nebo sluneční péče.

KLORANE Péče o vlasy

ZÁŘIVÉ BARVY

Heřmánek

ZÁŘIVÉ BARVY Fixace, ochrana, prodloužení trvanlivosti barvy

  • Šampon s výtažkem z granátového jablka
    > Více
  • Pečující šampon s granátovým jablkem - BEZ SULFÁTŮ
    > Více
  • Balzám s výtažkem z granátového jablka
    > Více

Oblíbené

0  Produkt(y)

Chytám se navštívit lékárnu

Zatím jste nezvolil/a žádný produkt