Mango

Mangifera indica L.

Čeleď ledvinovníkovité

Využití v přípravcích Klorane

Mangovník pěstujeme v Indii v souladu s okolním ekosystémem a kontrolujeme kvalitu každého sklizeného plodu podle specifikací tzv. Phytofilière® KLORANE. Mango sklízíme na začátku dozrávání, poté jej vypeckujeme. Z jader přirozeně sušených na slunci získáváme lisováním za studena máslo, které je součástí vyživujícího šamponu a péče po mytí s mangovým máslem KLORANE.

Vlastnosti rostlinného výtažku

Mango, plod mangovníku, posvátného stromu původem z Asie patřícího do čeledi ledvinovníkovitých, je tradičně využíváno pro své vyživující vlastnosti. My jsme k pěstování zvolili druh Mangifera indica L. pro jeho jádra bohatá na mastné kyseliny s vědecky prokázanými vyživujícími a obnovujícími účinky.

Botanické informace

Mango je plod mangovníku, tropického stromu dorůstajícího do výšky až 15 m. Listy jsou střídavé, řapíkaté, husté, kopinaté a elipsovité. Květy jsou až 6 cm velké, v květenství jich je až několik tisíc. Jsou žlutavé, pětičetné, složené z 5 korunních plátků a 5 tyčinek nebo ze šikmého semeníku. Plody – peckovice se vyskytuje ve velkém množství a mohou být podle odrůdy rozdílné.

Tradiční využití

Tento strom existuje v Asii již více než 4000 let. Hinduisté jej využívali jako zdroj výživy, ale také jako lék. Mango bylo vřele doporučováno na léčení zubů. V Evropě se k léčení příliš nepoužívá, nicméně doporučuje se jako zdroj vitaminů.

Péče o vlasy / SUCHÉ VLASY

Typ : Výživa a pružnost Poškozené a lámavé vlasy
KLORANE Péče o vlasy

Šampon s mangovým máslem

SUCHÉ VLASY Výživa a pružnost

Účinek

Bohatá a vláčná textura šamponu vyživuje a obnovuje vlasové vlákno, uhlazuje vlasové šupinky kutikuly a vyplňuje trhlinky v hydrolipidickém filmu, který chrání vlas před dehydratací. Vlasy jsou vyživené a hebké, snadněji se rozčesávají a při česání se méně lámou. Vrací se jim pružnost a lesk. Hypoalergenní.

Aplikace

Aplikujte na navlhčené vlasy. Šampon s mangovým máslem KLORANE přilne k vlasům, aby je umyl, vyživil a reparoval. Nechte působit několik minut pro usnadnění pronikání aktivních látek. Pečlivě opláchněte. V případě kontaktu s očima oči důkladně vypláchněte vodou.

Prokázaná účinnost

Výživný šampon s mangovým máslem KLORANE byl velmi pozitivně hodnocen ženami převážně pro svoji schopnost vyživovat vlasy po 2 týdnech používání(83 % spokojenosti), pro bohatou pěnu(94 %)a příjemnou vůni(92 %).

Rady a tipy vašeho lékárníka

Jako doplňkovou péči použijte přípravky péče s mangovým máslem Klorane.

Obsah

Flakony 200 a 400 ml

Doplňková péče

  • Maska s mangovým máslem
    > Více

Další vyhledávání

  • Balzám s mangovým máslem
    > Více

Oblíbené

0  Produkt(y)

Chytám se navštívit lékárnu

Zatím jste nezvolil/a žádný produkt