Mango

Mangifera indica L.

Čeleď ledvinovníkovité

Využití v přípravcích Klorane

Mangovník pěstujeme v Indii v souladu s okolním ekosystémem a kontrolujeme kvalitu každého sklizeného plodu podle specifikací tzv. Phytofilière® KLORANE. Mango sklízíme na začátku dozrávání, poté jej vypeckujeme. Z jader přirozeně sušených na slunci získáváme lisováním za studena máslo, které je součástí vyživujícího šamponu a péče po mytí s mangovým máslem KLORANE.

Vlastnosti rostlinného výtažku

Mango, plod mangovníku, posvátného stromu původem z Asie patřícího do čeledi ledvinovníkovitých, je tradičně využíváno pro své vyživující vlastnosti. My jsme k pěstování zvolili druh Mangifera indica L. pro jeho jádra bohatá na mastné kyseliny s vědecky prokázanými vyživujícími a obnovujícími účinky.

Botanické informace

Mango je plod mangovníku, tropického stromu dorůstajícího do výšky až 15 m. Listy jsou střídavé, řapíkaté, husté, kopinaté a elipsovité. Květy jsou až 6 cm velké, v květenství jich je až několik tisíc. Jsou žlutavé, pětičetné, složené z 5 korunních plátků a 5 tyčinek nebo ze šikmého semeníku. Plody – peckovice se vyskytuje ve velkém množství a mohou být podle odrůdy rozdílné.

Tradiční využití

Tento strom existuje v Asii již více než 4000 let. Hinduisté jej využívali jako zdroj výživy, ale také jako lék. Mango bylo vřele doporučováno na léčení zubů. V Evropě se k léčení příliš nepoužívá, nicméně doporučuje se jako zdroj vitaminů.

KLORANE Péče o vlasy

SUCHÉ VLASY Výživa a pružnost

Mango

Výživný šampon a péče s mangovým máslem KLORANE.
Jsou vaše vlasy suché nebo velmi suché, drsné a poškozené? Špatně se rozčesávají a lámou se? Nebo jsou vlnité či krepaté?
Řada přípravků s mangovým máslem KLORANE byla speciálně vyvinuta pro hloubkovou výživu a reparaci vlasů.
Mangové máslo KLORANE je uznáváno pro jeho jedinečné bohatství na 3 výživné mastné kyseliny.

 • Šampon s mangovým máslem
  > Více
 • Balzám s mangovým máslem
  > Více
 • Maska s mangovým máslem
  > Více
 • Mangový olej bez oplachování, výživa, UV ochrana
  > Více

Oblíbené

0  Produkt(y)

Chytám se navštívit lékárnu

Zatím jste nezvolil/a žádný produkt