Oves

Avena sativa L.

Čeleď lipnicovité

Využití v přípravcích Klorane

Ovesné mléko se používá v přípravcích péče o vlasy KLORANE pro svoje zjemňujcí účinky.

Vlastnosti rostlinného výtažku

Ovesné mléko se získává kapalnou extrakcí celých zrn. Tento výtažek je poté koncentrován.

Botanické informace

Oves je jednoletá bylina, která se sklízí na konci léta. Jeho výška je různá, od 50 do 150 cm. Z jeho svazečkovitých kořenů vyrůstají stonky s kolínky zakončené květenstvím lata. Rovné listy vytvářejí velký jazýček. Převislé klásky jsou chráněny dvěmi plevami. Plody – zrna jsou hnědé a kopinaté.

Tradiční využití

Dnes se pro lékařské účely využívají buď zrna nebo někdy stonky ovsa. Ovesné vločky slouží k přípravě výživných kaší dodávajících sílu. Jako nálev stimulují chuť, zmírňují bolesti v krku a pomáhají v případě nespavosti nebo nervové únavy. Jako odvar oves zmírňuje projevy svědění, ekzémů, omrzlin a lišeje. Oves se také používá v přípravcích péče o pokožku nebo vlasy.

KLORANE Péče o vlasy

ČASTÉ POUŽITÍ Velmi jemná péče, ochrana vlasů

Oves

Šampon a velmi jemná péče s ovesným mlékem KLORANE.
Myjete si často vlasy? Jsou vaše vlasy jemné? Hledáte šetrnou péči, která by chránila přirozenou rovnováhu vašich vlasů?
Laboratoře KLORANE soustředily veškeré příznivé účinky a jemnost ovesného mléka KLORANE do péče o vlasy celé vaší rodiny. Ovesné mléko KLORANE bylo speciálně zvoleno pro svoji výjimečnou schopnost zjemňovat a chránit vlasovou pokožku a vlasy.

  • Šampon s ovesným mlékem
    > Více
  • Balzám s ovesným mlékem
    > Více

Oblíbené

0  Produkt(y)

Chytám se navštívit lékárnu

Zatím jste nezvolil/a žádný produkt