Myrta

Myrtus communis L.

Čeleď myrtovité

Využití v přípravcích Klorane

Myrtu pěstujeme v Maroku v souladu s okolním ekosystémem a kontrolujeme kvalitu každé sklizené rostliny podle specifikací tzv. Phytofilière® KLORANE.
Z ručně sklizených listů koncentrujeme aktivní látku do výtažku, jehož účinnost máme patentovanou. Tento výtažek je přidáván do šamponu na mastné lupy s myrtou KLORANE.

Vlastnosti rostlinného výtažku

Myrta, keř z čeledi myrtovitých, je tradičně využívána pro své adstringentní vlastnosti. K pěstování jsme zvolili druh Myrtus communis L. pro jeho bohatý obsah polyfenolů, molekul s ozdravujícími účinky při léčbě lupů. Tyto účinky jsme vědecky prokázali. Tyto polyfenoly společně s pyrithionem zinku účinně působí na pityrosporum ovale, kvasinku zodpovědnou za tvorbu mastných lupů.

Botanické informace

Myrta je věčně zelený keř vysoký 2 až 3 metry, rozšířený převážně ve Středozemí. Stonky myrty jsou pokryté červenou kůrou. Listy jsou oválné, neopadavé a temně zelené. Bílé, silně vonící květy, jsou umístěné v paždí listu. Zralé plody jsou modročerné, oválné a dužnaté. Všechny části rostliny obsahují schizogenní kanálky s esenciálním olejem, původcem jemné vůně.

Tradiční využití

Myrta byla díky svým schopnostem tlumit kašel doporučována na léčení dýchacích obtíží, ale také na léčení žaludečních bolestí. V lidovém léčitelství se používá na léčbu leukorey (výtoku), poruch nervového systému a jater. Adstringentní vlastnosti myrty jsou využívány v léčbě kožních onemocnění, především lupénky.

KLORANE Péče o vlasy

LUPY Mastné

Myrta

Ošetřující šampon proti lupům s výtažkem z myrty KLORANE.
Máte malé množství lupů a mastnou a podrážděnou vlasovou pokožku?
Ošetřující šampon proti lupům s výtažkem z myrty KLORANE účinně řeší problém mastných lupů přiléhajících k vlasové pokožce.
Laboratoře KLORANE zvolily výtažek z myrty pro jeho ozdravující účinky a účinky proti lupům.

  • Šampon s výtažkem z myrty
    > Více

Oblíbené

0  Produkt(y)

Chytám se navštívit lékárnu

Zatím jste nezvolil/a žádný produkt