O rostlinách

Lichořeřišnice

Lichořeřišnice

Tropaeolum majus L.

Čeleď lichořeřišnicovité

Využití v přípravcích Klorane

Lichořeřišnici pěstujeme na jihozápadě Francie v souladu s okolním ekosystémem a kontrolujeme kvalitu každé sklizené rostliny podle specifikací tzv. Phytofilière® KLORANE. Sklízíme ji ručně, sušíme ji a koncetrujeme z ní aktivní látku do výtažku, který je součástí šamponu proti suchým lupům KLORANE.

Vlastnosti rostlinného výtažku

Lichořeřišnice, původem z Jižní Ameriky, je tradičně využívána pro svoje antiseptické vlastnosti. My jsme k pěstování zvolili druh Tropaeolum majus L. pro jeho bohatý obsah glukotropeolinu, molekuly s vědecky prokázanými ozdravnými účinky.

Botanické informace

Lichořeřišnice je bylina s plazivými kořeny. Lodyhy jsou masité, poléhavé nebo popínavé, s dlouze řapíkatými listy a okrouhlou, dlanitě desetidílnou čepelí. Tento vzhled připomínající trofej dal rostlině řecký název odpovídající názvu: „tropaïon“. Květy ve tvaru trumpety jsou intenzivně oranžově žluté. Jejich tvar připomíná kapuci nebo mnišskou kápi, odtud pochází francouzský název Capucine.

Tradiční využití

Lichořeřišnice, používaná od nepaměti v Mexiku a Peru k dezinfekci, hojení a utišení kašle, se dnes využívá v dermokosmetice na léčení poškozené pokožky, nehtů a vlasové pokožky, dokonce i k léčení zánětu průdušek. Silně projímavá semínka lze konzumovat jako kapary.

KLORANE Péče o vlasy

LUPY

Lichořeřišnice

LUPY Suché

  • Šampon s výtažkem z lichořeřišnice
    > Více

LUPY Mastné

  • Šampon s výtažkem z myrty
    > Více

Oblíbené

0  Produkt(y)

Chytám se navštívit lékárnu

Zatím jste nezvolil/a žádný produkt