O rostlinách

Magnolia

Magnolia

Magnolia grandiflora L.

Čeleď šácholanovité

Využití v přípravcích Klorane

Kosmetický průmysl využívá vonných vlastností květů magnolie k výrobě parfémů, kadidel nebo esenciálních olejů.
Laboratoře KLORANE zašly ve výzkumu ještě dál a objevily schopnost vosků z magnolie chránit a dodávat lesk vlasům. Zvolili jsme tedy druh Magnolia grandiflora L., který pěstujeme na jihozápadě Francie v souladu s okolním ekosystémem, v zahradnictví Engandou, které je partnerem dodržujícím přísné specifikace tzv. Phytofilière© KLORANE.
Výtažek získáváme ponořením listů do organického rozpouštědla.
Po solubilizaci vosku se oddělí roztok a rozpouštědlo se odpaří. Zbyde surový vosk, který je s velkou opatrností filtrován a poté přidán do řady přípravků péče o vlasy KLORANE s vosky z magnolie.

Vlastnosti rostlinného výtažku

Magnolie, majestátní strom z čeledi šácholanovitých, se vyznačuje odolnými a lesklými listy. Tento výjimečný lesk listy čerpají z vosku, který pokrývá jejich kutikulu a chrání je před patogenními vlivy, před dehydratací a UV zářením: tento vosk působí tak, že odráží světlo a dodává listům intenzivní lesk.

Botanické informace

Magnolie je velký krásný strom s větvemi
v pyramidovém tvaru dorůstající výšky až 30 m. Listy jsou stálezelené, kožovité, jednoduché a eliptické s hladkými hranami. Jejich povrch je krásně lesklý.

Zvláštností magnolie je, že poprvé začne kvést velmi pozdě, až v 25 letech stáří stromu. Ve Francii kvete od června do října, kdy je pokryta krásnými voňavými květy.

Tradiční využití

V tradičním čínském a japonském lékařství má kůra druhu Magnolia officinalis od nepaměti široké využití. Je také známá díky aktivním látkám účinkujícím na nervová onemocnění a poruchy zažívání, ale také k léčení kašle, astmatu nebo zánětu dutin. Některé léčivé přípravky využívají také substance získané z pupenů Magnolie salicifoli L., která má protizánětlivé, neuromuskulární a antialergické schopnosti.

KLORANE Péče o vlasy

LESK

Magnolia

Vraťte vašim vlasům intenzivní lesk
Lesk vlasů je nejen hlavním kritériem pro krásné vlasy, ale také znakem jejich výborného zdravotního stavu. Každá z vás, nehledě na typ vlasů, touží po jejich intenzivním a zářivém lesku.
Nicméně opakované škodlivé vnější vlivy (UV záření, znečištění), kartáčování vlasů nebo chemické ošetření zmatňuje vaše vlasy a ty ztrácí přirozený lesk: kutikula je narušená, vlasové šupinky se otevírají a nejsou schopny plně odrážet světlo.
Pro probuzení a zintenzivnění lesku vašich vlasů Laboratoře KLORANE využívají odborné znalosti světa rostlin a čerpají přírodní lesk z listů magnolie.
Objevte řadu přípravků péče pro INTENZIVNÍ LESK A OCHRANU VLASŮ S VOSKY Z MAGNOLIE.

  • Šampon s vosky z magnolie
    > Více
  • Sprej bez oplachování s vosky z magnólie
    > Více
  • Balzám s vosky z magnolie
    > Více

Oblíbené

0  Produkt(y)

Chytám se navštívit lékárnu

Zatím jste nezvolil/a žádný produkt