O rostlinách

Mandle

Mandle

Prunus dulcis Mill. D.A Webb

Čeleď růžovité

Využití v přípravcích Klorane

Mandloně pěstujeme ve Španělsku v souladu s okolním ekosystémem a kontrolujeme kvalitu každého sklizeného plodu podle specifikací tzv. Phytofilière® KLORANE. Sklizené plody sušíme a loupeme a emulgací oleje ve vodě získáváme mandlové mléko, které je součástí šamponu pro objem vlasů KLORANE.

Vlastnosti rostlinného výtažku

Mandle, plod mandloně, dřeviny původem ze Středomoří z čeledi růžovitých, je tradičně uznávána pro své hydratační a zjemňující vlastnosti. My jme pro pěstování zvolili druh Prunus dulcis Mill. pro jeho bohatství na proteiny a aminokyseliny, které posilují odolnost vlasového vlákna.

Botanické informace

Mandloň je strom, který může dorůstat do výšky 6 až 12 metrů, často je pěstován na jihu Francie a je zde možné se s ním setkat i jako s volně rostoucím stromem. Listy mandloně jsou nahoře lesklé, řapíkaté, nesoucí malé žlázovité vypoukliny. Květy se vyskytují na velmi krátké stopce po jednom nebo seskupené po dvou. Uzrálé plody jsou zelené, na povrchu sametové a nejčastěji nepravidelně otevřené.

Tradiční využití

Mandloně jsou pěstovány kvůli jedlým plodům a využití v průmyslu. Olej ze „sladkých mandlí“ získávaný z pecky se používá na zklidnění a zmírnění zánětů pokožky. Mandle bývají také součástí roztoků na bolesti v krku a kašel. Mandlové mléko je považováno za emulzi tišící katar a horečku.

KLORANE Péče o vlasy

ČASTÉ POUŽITÍ Jemné a zplihlé vlasy

Mandle

Šampon s mandlovým mlékem KLORANE pro objem vlasů.
Jsou vaše vlasy jemné a oslabené? Nedrží vám účes? Potýkáte se s problémem elektrizujících nebo zplihlých vlasů?
Mandlové mléko KLORANE bohaté na proteiny a mastné kyseliny, které posilují odolnost vlasového vlákna a chrání jeho celistvost,  je ideální pro velmi jemné a zplihlé vlasy.

Oblíbené

0  Produkt(y)

Chytám se navštívit lékárnu

Zatím jste nezvolil/a žádný produkt