O rostlinách

Chinovník

Chinovník

Cinchona pubescens Vahl.

Čeleď mořenovité

Využití v přípravcích Klorane

Chinovník pěstujeme v Ekvádoru v souladu s okolním ekosystémem a kontrolujeme kvalitu každé sklizené rostliny podle specifikací tzv. Phytofilière® KLORANE.
Z ručně sklizené kůry koncentrujeme aktivní látku ve výtažku, jehož účinky na stimulaci vlasové cibulky jsme vědecky prokázali a patentovali. Tento výtažek je součástí řady ošetřujících přípravků s chinovníkem proti vypadávání vlasů KLORANE.

Vlastnosti rostlinného výtažku

Chinovník, strom původem z Jižní Ameriky z rodu mořenovitých, je tradičně využíván pro své posilující a stahující účinky. My jsme zvolili druh Cinchona pubescens Valh. (chinovník pýřitý), jehož kůra je přirozeně bohatá na chinin, molekulu s vědecky prokázanými posilujícími účinky.

Botanické informace

Chinovník červený je strom dorůstající do výšky 15 až 20 metrů. Listy jsou řapíkaté, celokrajné, načervenalé. Pravidelné bílé nebo růžové květy mají korunní laloky pokryté bílými chloupky. Jsou seskupené do koncových hroznů.

Tradiční využití

Chinovník červený byl tradičně využíván Inky na léčbu zažívacích obtíží a infekcí. Využívaná část je sušená kůra. Chinovník a zejména chinin byl hlavním lékem na malárii. V malém množství je to hořké tonikum stimulující zažívání. Lokálně jej lze použít v případě svědění nebo odlupování vlasové pokožky s lupy.

KLORANE Péče o vlasy

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ Intenzivní ošetřující péče

Chinovník

  • Force tri-active - chronické vypadávání vlasů
    > Více
  • Kúra proti reakčnímu vypadávání vlasů
    > Více

Oblíbené

0  Produkt(y)

Chytám se navštívit lékárnu

Zatím jste nezvolil/a žádný produkt