O rostlinách

Granátové jablko

Granátové jablko

Punica granatum L.

Čeleď marhaníkovité

Využití v přípravcích Klorane

Granátové jablko pěstujeme v Maroku v souladu s okolním ekosystémem a kontrolujeme kvalitu každého sklizeného plodu podle specifikací tzv. Phytofilière® KLORANE. Z kůry koncentrujeme výtažek, jehož účinky byly vědecky prokázány a patentovány: prodlužuje trvanlivost barvy vlasů v průměru 2x. Tento výtažek je součástí šamponu a péče na barvené vlasy s granátovým jablkem KLORANE.

Vlastnosti rostlinného výtažku

Granátové jablko je již po staletí využíváno marockými ženami na barvení. Pěstujeme jedinečný druh, Punica granatum L., jehož kůra je velmi bohatá na taniny, které fixují barvu v keratinu a předcházejí jejímu vyblednutí. Je také bohatá na antioxidanty polyfenoly, které chrání lesk vlasů.

Botanické informace

Granátovník, původem z Iránu, roste ve Středozemí. Je to malý strom vysoký 2 až 5 metrů. Kmen je zkroucený, s nepravidelnými větvemi. Květy jsou purpurově nebo šarlatově červené. Plod je zakulacená červenohnědá bobule o velikosti pomeranče, se suchým kalichem.

Tradiční využití

Granátovník je známý již od starověku, ale v Evropě se opravdu začal používal až v minulém století. Kůra kořenů je známé helmintikum. Plod pomáhá při horečce a zažívacích obtížích. Semena obsahují draslík a vitamin C. V tropických výrobcích se používají jako přísady nebo koření. V kosmetice se kůra granátovníku používá do masážních olejů.

KLORANE Péče o vlasy

ZÁŘIVÉ BARVY Fixace, ochrana, prodloužení trvanlivosti barvy

Granátové jablko

Intenzivní a zářivá barva zkrášlí vaše vlasy a podtrhne vaši osobnost. Ale postupem času se mytím vlasů pigmenty oddělí od keratinu vlasového vlákna a barva mizí. Kromě toho chemické poškozování během barvení vlasy oslabuje, jsou sušší a drsnější na dotek.
Pro ochranu a obnovení intenzity barvy a potřebnou péči pro barvené vlasy Laboratoře KLORANE zvolily složku s výjimečnými vlastnostmi: granátové jablko.

  • Šampon s výtažkem z granátového jablka
    > Více
  • Pečující šampon s granátovým jablkem - BEZ SULFÁTŮ
    > Více
  • Balzám s výtažkem z granátového jablka
    > Více

Oblíbené

0  Produkt(y)

Chytám se navštívit lékárnu

Zatím jste nezvolil/a žádný produkt