Laboratoře

DERMOKOSMETICKÝ VÝZKUM

 

Pro Laboratoře Klorane jsou aktivity spojené s výzkumem součástí jejich filozofie. Při výzkumu dermokosmetických produktů Klorane se vždy provádí vyhodnocení v souladu s reglementací a etikou vlastní Laboratořím Pierre Fabre. Tato vyhodnocení odpovídají našim starostem o bezpečnost zákazníka a nárokům na účinnost našich přípravků. Výzkum by se dal rozdělit následujícím způsobem:

                

Výzkum rostlinných složek:

 

Výzkum nové rostlinné složky provádí oddělení Fytochemie ve spolupráci s Výzkumným centrem přírodních substancí (CRSN) skupiny Pierre Fabre. Tato spolupráce umožňuje kompletní výzkum studované rostliny. Oddělení Fytochemie patří do struktrury nazývané Pôle Phytofilière®. Laboratoře Klorane tak mohou zvolit rostlinu nejlépe odpovídající požadovanému účinku.

 

 

Testování produktů:

 

Existují různé testy pro kontrolu produktů Klorane.

 

  • Vyhodnocení neškodnosti


Laboratoře Klorane aplikují základní princip farmaceutického průmyslu: «Primum non nocere», «především neškodit». V zájmu respektování tohoto zlatého pravidla žádný test nezačne bez schválení toxikologem. Ten vyhodnotí neškodnost produktu, tzn. potvrdí, že není škodlivý. Po prostudování předložené dokumentace toxikolog vydá doklad potvrzující bezpečnost výrobku. Poté mohou následovat další testy.

 

  • Testy na zvířatech


Naše přípravky nejsou testovány na zvířatech.


  • Smyslové analýzy


V této laboratoři porota složená ze 70 vyškolených osob hodnotí vnímání přípravků při aplikaci. Tato analýza probíhá buď jako slepá nebo srovnávací. Hodnotí se statistika výsledků jako snadná aplikace, pružnost a hebkost pokožky. Analýza stanoví objektivní profil testovaného přípravku a usměrňuje práci galenisty k vytvoření ideálního produktu.

 

  • Uživatelské testy


Jedná se o testy v reálných podmínkách prováděné na cílové skupině uživatelů testovaného přípravku. 70 až 100 neškoleným osobám se rozdá přípravek pro domácí testování podle stanovených podmínek. Jejich hodnocení umožní zjistit potěšení z aplikace a účinky přisuzované přípravku. Tato etapa může vést ke změně složení přípravku.

 

  • Snášenlivost na lidské pokožce


Nejdříve je testována na zdravé pokožce, poté podle typu přípravku na poškozené pokožce jako jednorázová nebo opakovaná aplikace pomocí specifických metod. Tyto metody se liší podle typu přípravku, typu pokožky (u dětské pokožky jsou obzvláště přísné) a místa aplikace.

 

  • Biometrie


Biometrie vyhodnotí účinnost přípravku na základě objektivního měření upřesněných parametrů: pružnost vlasu, úroveň hydratace pokožky… tyto studie jsou prováděny v partnerství s Hôtel Dieu Saint-Jacques v Toulouse, centrem výzkumu pokožky.

 

  • Fotobiologie


Důležitou část aktivit představují sluneční přípravky: vyhodnocení faktoru pro zajištění odpovídající UVA a UVB ochrany, voděodolnost, kosmetické hodnocení, klinické studie vyhodnocující účinnost v extrémních podmínkách (moře, hory, tropické klima…) a v některých patologických stavech vyvolaných slunečním zářením.

 

  • Testy účinnosti


Protokol k těmto studiím byl vyvinut a zdokonalen klinickým výzkumem ve spolupráci s lékaři a specializovanými poradci. Tyto klinické studie se provádějí za účelem získání důkazů o účinnosti na cílové skupině uživatelů. Tento druh studií realizujeme obzvláště na přípravcích proti vypadávání vlasů.
 
 

Laboratoře

Oblíbené

0  Produkt(y)

Chytám se navštívit lékárnu

Zatím jste nezvolil/a žádný produkt